Wednesday, December 10, 2008

What Did I learn in the Past Two Days?

* Evde şehriye yokken şehriye çorbası yapmaya karar vermeyin. Velev ki verdiniz (RTE'ye selam olsun), kaynayan suya sebze bulyonu atıp spagettileri minik minik kırıp limon sıkınca elde ettiğiniz kolpa şehriye çorbası allahlık oluyor. Spagetti çorbası oluyor, şehriye değil. Spagetti ve şehriye apayrı şeyler(miş). Bunu akılda tutmak lazım, şehriyeli pilav yapılmak istendiği vakit evde şehriye yoksa spagetti iyi bir substitute olamaz.

* Güzide bir Türk spesyalitesi olan mercimek köftesini ana öğün olarak yemeyin. Birkaç tanesini çay eşliğinde yuvarlamak güzel ama bir tabak dolusunu akşam yemeği olarak bünyeye alınca bünye isyan ediyor; kalp atışları kulaklara varıyor, nine usulü yarım limon suyu içseniz de o tansiyon iflah olmuyor; bulgurlar midede şişip hamile kıvamına sokabiliyor, öyle ki karın bölgesinde çatlakların oluşmasına dahi yol açabilir.

* Bayramda yurttakilerle konuşup, gaza gelip, sevinçle dolup makyaja abanıp sonra o halde bölgedeki Türklerle tanışıp bayramlaşmak için camiye gitmeyin. Camiye nispeten usturuplu gitmek gerek.

1 comment:

koko said...

Ben geçenlerde popocuğumda şortla gittim Sultanahmet'e :S Korkma kabanım örtüyordu, pek uygundum islami usullere :p